Zaznacz stronę

Dobór materaca to sprawa poważniejsza i trudniejsza, niż może się wydawać. Po pierwsze trzeba mieć na uwadze to, że będzie to inwestycja na lata, tak więc nie warto sugerować się tylko i wyłącznie jego ceną. Wiele osób zastanawiam się czy lepszy będzie materac twardy czy miękki, jednak na takie pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Materac musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Waga i pozycja ciała podczas snu
Wybierając materac należy mieć na uwadze kwestia podstawowe, takie jak masa ciała czy pozycja, w której zazwyczaj śpimy. Oczywiście, jeśli borykamy się z poważnymi schorzeniami kręgosłupa, sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo warto wybierać spośród specjalistycznych materaców rehabilitacyjnych. Nie warto kupować pierwszego lepszego materaca bez wcześniejszego przeanalizowania swoich potrzeb. Ogólnie przyjmuje się, że osoby szczupłe o niskiej masie ciała mogą korzystać z materaców stosunkowo miękkich, zaś osoby o większych gabarytach powinny zaopatrzyć się w materac twardszy, bardziej elastyczny. W doborze materaca zawsze chodzi o kręgosłup, który musi mieć solidne podparcie, inaczej możemy zmagać się z bólem, który z czasem może prowadzić do poważniejszych schorzeń.

Z jakiej firmy materac kupić?
Dobrze sprawdzają się materace Janpol, które są wykonane z nowoczesnych surowców, także można liczyć na dobre odprowadzanie wilgoci oraz dobrą cyrkulację powietrza. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że Janopol ma aż 6 linii różnego rodzaju materaców, dzięki temu bez względu na budżet każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie.