Zaznacz stronę

Jeżeli rano doskwiera Ci ból kręgosłupa lub szyi, budzisz się w ciągu nocy kilka razy, aby zmienić pozycję na wygodniejszą, to najprawdopodobniej masz niewygodny materac, który nie jest dopasowany do Twoich potrzeb. Odpowiednio dobrany materac to bardzo istotna sprawa, dzięki temu rano będziemy czuć się wypoczęci i pełni energii. Jaki wybrać?

Sprężynowy czy piankowy?
Obecnie najpopularniejsze są materace piankowe termoelastyczne, które reagują na ciepło ciała człowieka, poza tym są niezwykle sprężyste, tak więc niesamowicie wygodne. Wybierając takie rozwiązanie można mieć pewność, że sen będzie komfortowy i rano obudzimy się wypoczęci i szczęśliwi. Niestety wadą takiego materaca jest to, że jest drogi. Oczywiście na rynku można znaleźć również inne materace piankowe, które są wytrzymałe i wygodne. Jeśli mamy mniejszy budżet, najlepiej skoncentrować się na materacach sprężynowych, które są przeznaczone dla tradycjonalistów. Choć od piankowych są dużo tańsze, to jakościowo niczym od nich nie odbiegają, po prostu mają inne wypełnienie. Będą doskonałą opcją dla osób, które śpią  we dwoje. Bez względu na to, jaki model wybierzemy, decydujmy się na korzystanie z ofert renomowanych firm i producentów. Dobrym rozwiązaniem będą na przykład materace Janpol, to firma z polskim kapitałem, która oferuje duży wybór produktów w dobrych cenach.

Twardy czy miękki?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo materac musi być dopasowany do właściciela. Zbyt miękki materac nie będzie stanowił dobrego podparcia dla kręgosłupa, za twardy może sprawiać natomiast, że w ciągu nocy będziemy musieli kilka razy zmieniać pozycje, co też będzie sprawiać,  że się nie wyśpimy.