Zaznacz stronę

Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny, ponieważ decyduje o naszym komforcie oraz higienie snu. Obecnie na rynku dostępnych jest dużo materaców o różnej twardości, rozmiarach, poszczególne modele różnią się między sobą również ze względu na rodzaj wypełnienia. Można wybierać spośród materaców piankowych, sprężynowych, lateksowych – bez względu na to, na jaki się zdecydujemy musi być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Czemu materac sprężynowy?
Do najpopularniejszych materaców w dalszym ciągu zalicza się sprężynowe i to z bardzo prostego względu, po prostu są najtańsze. W przeciwieństwie do materaców piankowych, sprężynowy można kupić już za 1200 złotych. Takie materace nie są złym rozwiązaniem i mają wiele zalet, po pierwsze sprężyny zapewniają elastyczność punktową, którą uzyskuje się dzięki pracy pojedynczych sprężynek. To bardzo dobre rozwiązanie dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie solidne konstrukcje, ale jednocześnie nie chcą przepłacać. W takich modelach są wykorzystywane różnego rodzaju sprężyny,  można spotkać kieszeniowe, zwane również pocketowymi oraz multipocketowe. W drugim przypadku zastosowanych jest więcej sprężyn, co daje lepszą elastyczność materaca. Obecnie warto wziąć pod uwagę materace Janopol, one są wytrzymałe, to dobre podparcie dla kręgosłupa, dzięki zastosowanym sprężynom zachowuje on swój anatomiczny kształt.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca?
Wybierając materac decydujmy się na taki od renomowanego producenta. Na pewno nie należy sugerować się wyłącznie ceną, niestety w tym wypadku zazwyczaj idzie ona w parze z jakością produktu. Materac musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb – wagi, pozycji spania.