Zaznacz stronę

Od tego, jaki materac do spania wybierzemy, w dużej mierze będzie zależeć to, jaka będzie jakość naszego snu. Sen jest niezwykle istotny, bez niego nie moglibyśmy normalnie funkcjonować, wpływa nie tylko na przebieg procesów fizycznych, ale również psychicznych, ma ogromne znaczenie dla układu nerwowego. Sen to także relaks i wypoczynek, jednak nie będzie można się wyspać bez wygodnego materaca. Miejsce, w którym spędzamy co najmniej 8 godzin dziennie musi być komfortowe. Jaki materac kupić?

Trudny wybór
Wybór materaca do łóżka może okazać się trudniejszy, niż nam się wydaje, z tego względu, że obecnie możliwości jest naprawdę wiele. Najważniejszym parametrem zaraz po rozmiarze materaca jest jego sprężystość. Dobrej jakości materac będzie idealne współgrać z naszym ciałem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na sprężystość punktową. Dzięki niej ciężar ciała reagują wyłącznie poszczególne punkty materaca, a nie jego cała powierzchnia. Sprężystość będzie zależeć w dużej mierze od wypełnienia, które mogą być różne. Do wyboru mamy materace piankowe termoelastyczne, lateksowe, wysokoplastyczne, a także materace sprężynowe kieszeniowe, bonelowe. Warto zdawać sobie sprawę również z tego, że materace twarde nie zawsze będą najlepszą opcją. Każdy materac powinien być dopasowany do naszej wagi oraz innych indywidualnych preferencji typu pozycja przyjmowana podczas snu.

Od renomowanego producenta
Warto decydować się na materace od cenionych producentów, nawet jak takie produkty miałyby być nieco droższe. Dzięki temu możemy liczyć na ich długie użytkowanie. Warto zapoznać się na przykład z materacami Janpol, one są dostępne w wielu wariantach. Można wybierać spośród modeli Eco, Classic, Premium, Regular itp. Producent oferuje sześć linii, dzięki temu bez względu na budżet każdy może wybrać materac odpowiedni dla siebie.