Zaznacz stronę

Przy zakupie podłoża do spania należy zwracać uwagę na wiele czynników, w tym wagę, wiek oraz stan zdrowia przyszłego użytkownika materaca. Największy wybór różnorodnych modeli znajdziemy pośród materacy piankowych. Czym zatem charakteryzują się te produkty i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym wyróżniają się materace piankowe?

Materace piankowe zbudowane są z innowacyjnej pianki, która została stworzona za pomocą nowoczesnych technologii. Produkty tego typu gwarantują prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całego ciała w trakcie snu, ponieważ wkład jest w stanie przystosować się do anatomicznych kształtów użytkownika. Co więcej, zapewniają wyjątkowy komfort odpoczynku, gdyż wykorzystana pianka jest niezwykle miękka oraz przyjemnie otula. Jednymi z polecanych modeli są Hilding Modern czy SleepMed Premium Plus, które wyróżniają się na wiele sposobów, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas zakupów. Za sprawą ich właściwości zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

Jakie cechy posiadają materace piankowe?

Podłoża do spania, które zostały wypełnione różnego rodzaju piankami są jednymi z najczęściej wybieranych na rynku. Wyróżnić można trzy najbardziej popularne grupy, do których zalicza się pianka:

  • wysokoelastyczna – niezwykle sprężysty i odporny na odkształcenia materiał,
  • termoelastyczna – reaguje na temperaturę i nacisk ciała użytkownika, dzięki czemu idealnie dostosowuje się do krzywizn ciała,
  • lateksowa – materiał składający się z naturalnego mleczka kauczukowego i syntetycznego lateksu, co gwarantuje właściwości antyalergiczne.

Materace piankowe posiadają wiele innowacyjnych cech, jednak wybierając konkretny model warto również zwrócić uwagę na pokrowiec. Powinien on składać się z przyjemnego w dotyku materiału, który posiada właściwości antyalergiczne, jak w przypadku Hilding Boogie.

W czyjej sypialni materace piankowe sprawdzą się najlepiej?

Materace piankowe za sprawą swoich różnorodnych właściwości sprawdzą się właściwie w każdej sypialni. Każdy model zbudowany został w oparciu o nowoczesne pianki, które nie tylko zagwarantują nam wypoczynek na najwyższym poziomie, ale również będą służyć przez wiele lat, ponieważ są bardzo wytrzymałe na eksploatację, a producenci oferują na nie często wieloletnie gwarancje. Obecnie na rynku dostępne są produkty piankowe, które będą odpowiednie dla:

  • par i singli,
  • alergików,
  • osób młodszych i starszych,
  • osób aktywnych,
  • osób schorowanych oraz zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa.

Zdrowy i spokojny sen jest uzależniony od odpowiednio dopasowanego do naszych potrzeb oraz preferencji produktu do spania. Idealną propozycją dla każdego będą materace piankowe, dlatego nie czekaj i już dziś znajdź model dla siebie!