Zaznacz stronę

Coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz prawidłowy wypoczynek. Jednak nadal wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest także nasz sen, a co za tym idzie dobór odpowiedniego materaca. Spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów warto w pierwszej kolejności sprawdzić materace termoelastyczne – dlaczego?

Materace piankowe – poznaj ich właściwości

Materace piankowe dzięki ich wyjątkowej budowie sprawdzą się właściwie w każdej sypialni. Wszystko za sprawą ich innowacyjnego wypełnienia, opartego na najnowocześniejszych technologiach. Jednym z modeli piankowych, który jest warty polecenia to Hilding Salsa. Odznacza się wyjątkową miękkością i daje wrażenie otulenia, które towarzyszy nam w czasie wypoczynku. Co więcej, do właściwości materacy piankowych zaliczyć można także trwałość oraz odporność na odkształcenia – są to charakterystyczne dla wszystkich tego typu produktów cechy. Do najpopularniejszych rodzajów wypełnień piankowych, należy między innymi pianka termoelastyczna. Czym ona się charakteryzuje oraz dlaczego jest tak często wybierana przez użytkowników?

Pianka termoelastyczna – właściwości

Materace zbudowane z pianki termoelastycznej wyróżniają się licznymi, niepowtarzalnymi cechami. Do nich zaliczyć można przede wszystkim wysoką sprężystość, trwałość, ale także idealne przystosowanie się do ciała użytkownika, a tym samym i podpierania kręgosłupa na całej jego linii w trakcie snu. Wynika to z faktu, że pianka termoelastyczna jest w stanie reagować na ciepło naszego ciała oraz jego nacisk, dzięki czemu każdorazowo dostosowuje się do krzywizn użytkownika. Często jest wykorzystywana w modelach ze statusem wyrobu medycznego, jak np. SleepMed Supreme, ponieważ jest w stanie zredukować nacisk, jakie ciało wywiera na podłoże i zapobiega zbędnemu uciskaniu naczyń krwionośnych. Ogranicza to drętwienie rąk, nóg oraz powstawanie odleżyn.

Dla kogo materace termoelastyczne będą najlepsze?

Decydując się na nowe podłoże do spania zdecydowanie warto wziąć pod uwagę te z wypełnieniem termoelastycznym. Polecane są dla osób, które spędzają sporą ilość czasu w łóżku lub zmagającymi się ze schorzeniami kręgosłupa, ponieważ ich wkłady będą we właściwy sposób podpierać ciało, przy tym zapewniając odpowiednią wentylację. Dlatego niweluje to możliwość rozwoju szkodliwych grzybów czy drobnoustrojów w jego wnętrzu. Modele, takie jak Hilding Rumba odznaczają się właściwościami przeciwodleżynowy oraz w idealny sposób dopasowują się do kształtu naszych pleców. Są również zalecane alergikom z uwagi na wysoki poziom cyrkulacji powietrza oraz antyalergiczne cechy materiałów. Jednak tak naprawdę materac termoelastyczny świetnie sprawdzi się u każdego użytkownika, który chce zadbać o jakość swojego snu.

Materace termoelastyczne gwarantują nam komfortowy wypoczynek przez całą noc. Wystarczy tylko pamiętać, aby produkt ten odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji jego użytkowników.