Zaznacz stronę

Wielu z nas zastanawia się, jak zwiększyć komfort oraz jakość swojego wypoczynku. Dużą rolę odgrywa tutaj materac do spania, a co za tym idzie jego właściwe dopasowanie do potrzeb. Pośród licznych rodzajów oraz modeli warto zwrócić uwagę na te, które posiadają piankę w swoim wnętrzu, czyli materace piankowe. Dlaczego są one godne uwagi?

Materace piankowe – czym się charakteryzują?

Materace piankowe to uniwersalne produkty, które idealnie sprawdzają się właściwie w każdej sypialni. Wszystko za sprawą zastosowania wewnątrz ich wkładu innowacyjnej pianki, którą podzielić można na kilka rodzajów: lateksowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne. Każda z nich przyjemnie będzie otulać nasze ciało w czasie snu, zapewniając przy tym stabilne podparcie ciała na całej jego linii. Materace piankowe mogą charakteryzować się różnymi cechami, które wynikają z zastosowania konkretnego rodzaju pianki. Warto jednak zaznaczyć, że mogą być stosowane od pierwszego dnia naszego życia. Idealnym przykładem jest tutaj model Hilding Safety Smyk, który doskonale wspiera kręgosłup noworodka, niemowlęcia oraz małego dziecka. Co więcej, unikalna budowa oraz podwyższone boki z pianki sprawiają, że model ten jest niezwykle bezpieczny dla każdego maluszka. Ponadto, będą odpowiednie dla par singli, czy osób, które mają problemy zdrowotne.

Materace piankowe – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na materace piankowe należy pamiętać, że każdy model posiada inny stopień twardości. Odpowiednie dopasowanie twardości jest niezwykle ważne, ponieważ zbyt miękki lub twardy produkt w nieprawidłowy sposób wspiera nasz kręgosłup, co może przyczyniać się do powstawania wad postawy i utraty komfortu z wypoczynku. Twardość dopasowuje się na podstawie indywidualnych preferencji oraz wagi i wzrostu. Jednak nie jest to jedyny czynnik, na który musimy zwrócić uwagę. W zależności od stanu naszego zdrowia możemy zdecydować się na produkty dodatkowo posiadające status wyrobu medycznego, takie jak SleepMed Premium. Odznaczają się one certyfikatem jakość AEH, właściwościami prozdrowotnymi, dlatego zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Wybierając materace piankowe pamiętajmy również, że liczy się wiek użytkownika oraz stopień jego aktywności fizycznej. Osobom aktywnym zaleca się produkty, takie jak Hilding Rock And Roll, ponieważ znacząco wspiera regenerację mięśni.

Materace piankowe – czy wybór pokrowca jest ważny?

Biorąc pod uwagę zakup materaca piankowego, oprócz dopasowania jego właściwości do naszych indywidualnych potrzeb, warto również zwrócić uwagę na to w jaki pokrowiec został on wyposażony. Pokrowiec jest ważnym elementem każdego materaca, ponieważ chroni go przed zbędną eksploatacją, i zapewnia utrzymanie higieny snu. Jego materiał powinien być przyjemny w dotyku oraz mieć właściwości antyalergiczne. W zależności od modelu może dodatkowo absorbować wilgoć, a nawet posiadać właściwości wodoodporne. Pokrowiec nie powinien utrudniać cyrkulacji powietrza, gdyż może przyczynić się to do rozwoju bakterii, grzybów, a nawet pleśni. Każdy pokrowiec powinien mieć zamek, który umożliwia szybkie ściągnięcie i wypranie go w pralce.

Materace piankowe cieszą się niezwykłą popularnością, odkąd tylko pojawiły się na rynku. I słusznie, ponieważ posiadają wyjątkowe właściwości oraz są stworzone z wysokiej jakości materiałów, co pozytywnie przekłada się na komfort spania ich użytkowników. Zmień już dzisiaj swoje stare podłoże na nowe i poznaj wyjątkową jakość snu!