Zaznacz stronę

Statystycznie przesypiamy aż ⅓ swojego życia, dlatego warto zadbać o swój komfort wypoczynku, a taki zapewnić nam mogą innowacyjne materace piankowe. Te wyjątkowe produkty cieszą się coraz większą popularnością, jednak czym tak naprawdę są oraz co je wyróżnia na tle pozostałych produktów?

Cechy materacy piankowych

Na rynku wyróżnić można wiele modeli produktów, przeznaczonych do spania, które zbudowane są z różnego rodzaju materiałów – sprężyn lub pianki. Jednak najbardziej popularne ze wszystkich są właśnie materace piankowe, które są wyjątkowe pod każdym względem. Przede wszystkim całe ich wnętrze składa się z innowacyjnej, wyprodukowanej przy użyciu najnowocześniejszej technologii pianki. Można podzielić ją na kilka rodzajów, z czego najczęściej wykorzystuje się tę:

  • lateksową – cechuje się wysoką sprężystością i antyalergicznością (Hilding Melody),
  • termoelastyczną – reaguje na temperaturę i nacisk ciała,
  • wysokoelastyczną – odznacza się sprężystością i dostosowaniem do krzywizn (Hilding Foxtrot).

Materace piankowe – jakie posiadają właściwości?

Materace piankowe to grupa modeli, które łączy wiele właściwości, dlatego zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Przede wszystkim nie są podatne na odkształcenia, co dla wielu osób jest wspaniałą wiadomością. Poprzez zastosowanie pianki oraz antyalergicznych materiałów (w tym pokrowca), materace piankowe odznaczają się wysoką higieną użytkowania. Nie można zapomnieć o porowatej strukturze pianki, z odpowiednimi nacięciami w jej wnętrzu, które korzystnie wpływają na wentylację wkładu Kolejną właściwością wartą wspomnienia jest waga materaca, są one o wiele lżejsze niż przykładowe produkty z wypełnieniem sprężynowym, dlatego znacznie ułatwi to transport, wnoszenie lub przewracanie ich na drugą stronę. Co więcej, każdy z nich przyjemnie otula nasze ciało w czasie snu, stabilizuje kręgosłup, zapewniając mu stabilne podparcie przez całą noc.

Materace piankowe – dla kogo?

Materace piankowe za sprawą ich wielu zalet, dopasują się do potrzeb właściwie każdego użytkownika, jednakże musimy pamiętać, aby model dopasować odpowiednio do swoich preferencji, potrzeb oraz czynników, takich jak waga, wiek czy stan zdrowia. Jednak nadal wiele osób zastanawia się, czy to właśnie wkłady piankowe będą dla nich odpowiednie. Niepotrzebnie, ponieważ materace piankowe są uniwersalnymi produktami i idealnie sprawdzą się w sypialni:

  • par i singli,
  • osób młodszych i starszych,
  • osób cierpiących na problemy z kręgosłupem i alergików – zaleca się modele ze statusem wyrobu medycznego, jakie jak SleepMed Comfort,
  • osób aktywnych.

W trosce o zdrowy i spokojny sen warto zainwestować w odpowiednie materace do spania. Do najczęściej wybieranych zaliczyć można uniwersalne produkty posiadające w swoim wnętrzu wyjątkową piankę. Dlatego nie czekajmy i już dziś popraw jakość Twojego snu!