Zaznacz stronę

To w jakich dokładnie warunkach śpimy ma wpływ na dosłownie każdy obszar naszego życia. W tej materii niezwykle istotnym elementem jest oczywiście wygodny materac, a także łóżko. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju łóżek, ale jednym z tych cieszących się sporym zainteresowaniem ze strony klientów jest łóżko kontynentalne. O czym dokładnie mowa? Jakie są jego największe zalety? Właśnie o tym jest dzisiejszy materiał.

Niemal każdy z nas stanął kiedyś przed wyborem nowego łóżka czy materaca. Najczęściej zastanawiamy się wówczas, na jakie kryteria powinniśmy zwrócić uwagę, aby nasza decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, w każdym przypadku można poprosić o poradę ekspertów w sklepie, ale nie zmienia to faktu, że warto samemu zaopatrzyć się choćby w podstawową wiedzę na ten temat. Kwestia wyboru łóżka nie jest bowiem taka prosta, jak się może wydawać. Szczególnie, gdy mamy co do nowego produkty konkretne wymagania.

Najwyższa jakość komfortu

Nie jest żadną tajemnicą, że każdy organizm potrzebuje odpoczynku. Chodzi tutaj nie tylko długość regeneracji, ale przede wszystkim o jej jakość. Nasze ciała wypoczywają po ciężkim dniu w szczególności podczas snu, dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby był on w pełni wartościowy. Jak to zrobić? Zapewniając sobie jak najlepsze warunki do spania, a więc wygodne, przytulne i ergonomiczne łóżko. Zdrowy sen to wyższa jakość życia prywatnego oraz zawodowego, większa koncentracja, motywacja, wzrost energii i świetne samopoczucie. Jednym ze sposobów na to jest zakup łóżka kontynentalnego.

Czym jest styl kontynentalny?

Zanim odpowiemy na pytanie, co konkretnie kryje się pod nieznanym dla wielu pojęciem łóżka kontynentalnego warto wyjaśnić, czym w praktyce jest tzw. styl kontynentalny. Określenie to jest bowiem bardzo szerokie i nie dotyczy wyłącznie elementów wyposażenia sypialni, ale wszystkich wnętrz i nie tylko. Jest to swego rodzaju wartość estetyczna, która charakteryzuje się unikalnymi cechami. Stylistyka ta jest szczególnie popularna w krajach Skandynawskich, a także w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Łączy w sobie komfort, trwałość, ale i przepastność, a jednocześnie wysoki stopień elegancji oraz precyzji wykonania.

Łóżko kontynentalne – co trzeba wiedzieć?

Łóżka tego typu z roku na rok zdobywają coraz większe uznanie wśród klientów. Na rozwiązanie to decydują się osoby w różnym wieku, ponieważ styl wykonania tych łóżek jest niezwykle uniwersalny. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że łóżko kontynentalne sprawdzi się idealnie pod warunkiem, że posiadamy dużą przestrzeń, w której można je ulokować. Moda na łóżko w stylu kontynentalnym, zwane przez wielu ze względu na swoje wymiary i estetykę, królewskim dotarła także do Polski. W dalszej części artykułu radzimy, jak wybrać łóżko kontynentalne, na jakie elementy zwrócić uwagę i jakich błędów lepiej unikać!

Czym charakteryzuje się konstrukcja łóżka kontynentalnego?

Zasadniczą różnicą między łóżkiem kontynentalnym a pozostałymi rodzajami jest to, że omawiany przez nas produkt zbudowany jest z trzech niezależnych od siebie, ale ściśle “współpracujących” materaców. Dzięki temu produkt zyskuje wytrzymałość, niezwykłą sprężystość, a to z kolei wpływa na wygodę osoby leżącej. Łóżko zbudowane jest z kilku podstawowych elementów, do których należą: box, czyli skrzynia; materace; nóżek oraz bardzo często także z wezgłowia. Wszystko to sprawia, że jest zarówno funkcjonalne, jak i stanowi bardzo atrakcyjny element wyposażenia wnętrza.

Dlaczego warto kupić łóżko kontynentalne do sypialni?

Łóżko kontynentalne to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nie tylko bardzo wysoki stopień komfortu, ale także estetykę. Oryginalny styl takich łóżek sprawia, że znajdą one zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych i przestronnych pomieszczeniach. Nie jest to oczywiście regułą, ale gabaryty oraz wysokość łóżka kontynentalnego powodują, że jest to świetna opcja w szczególności dla pary oraz osób starszych. Ponadto, z uwagi na to, że łóżko jest oparte na nóżkach, występuje stała cyrkulacja powietrza, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwa wykształcenia licznych drobnoustrojów. Warto dodać, że do wyboru mamy między innymi łóżko kontynentalne bez zagłówka lub z zagłówkiem, który pełni nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną funkcję, a także łóżka tapicerowane kontynentalne idealnie urozmaicające wnętrze.

Pojemnik czy szuflady w łóżku kontynentalnym?

Łóżko kontynentalne może być wyposażone w dodatkowe możliwości, w tym między innymi oświetlenie led, elektryczne sterowanie ustawieniami stelaża, a także posiadać dodatkowe szuflady, w których można schować na przykład pościel czy inne elementy. Jak więc widzimy, pełni ono funkcję nie tylko miejsca do spania, ale w pewien sposób także praktycznego mebla. Skrzynie czy też szuflady są zazwyczaj bardzo pojemne i mogą być otwierane w przeróżny sposób, między innymi na boki, po skosie czy do góry. Powinniśmy przemyśleć te kwestie zawczasu, aby dobrać odpowiednią opcję do naszego wnętrza, żeby korzystanie z tej funkcji było w miarę wygodne.

Ile może kosztować łóżko kontynentalne?

Wiele zależy od tego, z jakich materiałów jest ono zbudowane, jaka jest jakość wykonania, dodatkowe funkcje, rodzaj nóżek, rozmiar itp. Przede wszystkim należy potraktować ten zakup jako swoistą inwestycję we własne zdrowie oraz wygodę, która zaprocentuje w przyszłości. Ponadto, warto wybierać produkty zaufanych i sprawdzonych przez spore grono klientów producentów takich jak na przykład marka Hilding. Pisząc o cenie natomiast można operować przykładowymi modelami właśnie tej firmy. Ceny wahają się w granicach od 3000-4000 złotych przy mniejszych rozmiarach do nawet 8000-9000 złotych w zależności od modelu. Standardowo można wyróżnić łóżko kontynentalne 180×200, łóżko kontynentalne 160×200 oraz łóżko kontynentalne 140×200. Najlepiej samodzielnie porównać specyfikację każdego z produktów i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. W ofercie marki znajdziemy takie modele łóżek kontynentalnych jak między innymi: Hilding Eclectic, Hilding Glamour, Hilding Momimko, Hilding Preppy, Hilding Urban, a także Hilding Vintage.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne opinie o tym rozwiązaniu są zazwyczaj bardzo pozytywne. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego łóżka. Na co jednak zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jak już wspomniano, łóżko jest sporych gabarytów, dlatego konieczne jest dokładne wymierzenie pomieszczenia. Łóżka typu kontynentalnego prezentują się najlepiej w przestronnych sypialniach. Poza długością i szerokością trzeba mieć na uwadze także niestandardową wysokość łóżka. W normalnym pokoju w mieszkaniu czy domu nie powinno być z tym problemu, ale w wielu przypadkach nie będziemy w stanie umieścić takiego łóżka na przykład na poddaszu. Kolejnym istotnym aspektem jest dobranie odpowiedniej jakości stelażu oraz materaca, o czym piszemy w kolejnym akapicie. Zwróćmy też uwagę na jakość i rodzaj materiałów, z jakich wykonane są materace.

Dobry materac do łóżka kontynentalnego – co trzeba wiedzieć?

Kupując łóżko kontynentalne w większości przypadków możemy samodzielnie dobrać do niego odpowiednie materace. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, czy kupujemy łóżko tylko dla siebie. W przypadku podwójnych łóżek warto bowiem zaopatrzyć się w jeden duży i wspólny materac, choć w niektórych okolicznościach – na przykład sporej różnicy wagi między partnerami – można zakupić dwa osobne materaca i wyrównać przerwę specjalną nakładką. Najlepszymi materacami na najniższej warstwie będą kieszeniowe, które zachowują bardzo dużą elastyczność i są niezwykle wytrzymałe. Pamiętajmy, że przy wyborze łóżka kontynentalnego należy przemyśleć dosłownie każdy detal, ponieważ może on w późniejszym czasie wpłynąć na ogólną wygodę i funkcjonalność.