Zaznacz stronę

Wnętrza surowe i minimalistyczne, otwarte przestrzenie, ściany z cegieł lub surowego betonu? Jeśli  brzmi to dla ciebie jak przepis na idealną sypialnię oznacza to, że lubisz styl industrialny. Sprawdź, jak urządzić sypialnię w stylu loftowym, dobierz do niej najmodniejsze dodatki oraz dowiedz się, co tak naprawdę jest sercem każdej doskonałej sypialni!

Czym charakteryzuje się styl industrialny/loftowy?

Moda na lofty (czyli ogromne, pofabryczne pomieszczenia)  przypada na 60 XX w. Wtedy owe pomieszczenia o niskim czynszu zaczynały być zamieszkiwane przez ubogich artystów i społecznych wywrotowców.  Loft stał się miejscem do spania oraz do spotkań bohemy. Pofabryczna, industrialna sypialnia zmieściła galerię, atelier i maleńkie sny o potędze ludzi o nietypowych pomysłach na życie. Industrializm stał się sypialnią pop-artu!

Najsłynniejszym loftem świata z pewnością była tzw. „Fabryka” Andy’ego Warhola. Przez  długie lata stanowiła centrum artystycznego życia Nowego Jorku. To właśnie w lofcie mistrz pop-artu tworzył, jadł i spał. Jeśli z rozrzewnieniem myślisz o życiu nowojorskiej, artystycznej bohemy i chcesz aby twoje pomieszczenia cechował indywidualizm – zdecyduj sie na tzw. soft loft – i udekoruj mieszkanie na wzór magazynu przemysłowego. Idealnie nadaje sie do tego sypialnia – w minimalistycznym, surowym klimacie nic nie rozproszy Twojego zdrowego snu. Dowiedz się, czym powinna się cechować sypialnia w stylu industrialnym. Zacznij od najważniejszej rzeczy, czyli wyboru łózka oraz materaca.

Jakie łóżko i materac wybrać do sypialni w stylu industrialnym/loftowym?

Żadna sypialnia nie istnieje bez dobrego łóżka. Jeśli chcesz, by Twój designerski loft dobrze  spełniał swoją funkcję – wstaw do wnętrza takie, które zapiera dech w piersiach. Surowość ścian i minimalizm w dodatkach z pewnością zrekompensujesz dużym, miękkim łożem, które – choć oszczędne w formie – sprawia wrażenie przytulnego. W loftowej sypialni z pewnością można sobie pozwolić na większe łoże, które  odda charakter wnętrza, a jednocześnie sprawi, że będzie się chciało na nim zrelaksować.

Chociaż sypialnia w stylu loftowym z założenia ma charakter dość surowy, to twoje plecy z pewnością nie powinny takiego doświadczać. Nawet w tak industrialnym wnętrzu chodzi przecież o jedno: zdrowy sen i doskonały wypoczynek.  Niezależnie od tego, jakie elementy stylu industrialnego wprowadzasz do swojego domu – pamietaj, by nie zabrakło  w nim idealnego materaca. Jego rama może być minimalistyczna, a nawet sprawiać wrażenie niedbałej, ale materac wybierz  w 100% wygodny.

Warto tu zaufać specjalistom. Marka Janpol to czołowy polski producent materacy. Bogata oferta i mnogość doskonałych rozwiązań sprawi, że wśród tych produktów z pewnością czeka jeden, który przeniesie Cię  w świat idealnego snu.

W ofercie firmy Janpol na szczególną uwagę zasługuje materac Atena. Jest wygodny, a jednocześnie utrzymany w surowej, prostej formie, która idealnie dopasuje sie do charakteru loftowego wnętrza. Czym jeszcze cię ujmie? Atena to materac wykonany z lateksu, dlatego charakteryzuje się dużą sprężystością, wytrzymałością i wysokim stopniem elastyczności: materac łatwo wraca do swojej formy po naciśnięciu lateksowego  podłoża. To daje niebywały komfort snu! Ten materac doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i jest stabilnym wsparciem dla kręgosłupa. Model Atena to bohema wśród materacy! Sypialnia industrialna jest dla niego idealnym miejscem.

Najmodniejsze dodatki i akcesoria do sypialni w stylu industrialnym/loftowym

Diabeł tkwi w szczegółach. Loftowy styl także od nich nie stroni.

Sypialnia w stylu industrialnym jest oszczędna w formie, ale z pewnością nietuzinkowa. Nie potrzeba Ci wielu dodatków, wiec z pewnością możesz postawić na surowy minimalizm, na przykład kosztem doskonałego, wygodnego materaca, który sprawi, że twoja sypialnia w stylu industrialnym zamieni się w miejsce najlepszego, regenerującego wypoczynku. ‘

Ściany z cegły lub betonu to oczywiście klasyka. Oprócz nich warto wyeksponować grzejniki. Jeśli są żeliwne – nie zmieniaj ich na nowoczesne, a zamiast tego pomaluj je farbą tablicową, np. w kolorze grafitowym,  lub użyj srebrnej farby, na wzór atelier Andy’ego Warhola. Surowe żarówki na wiszące na przewodach to kolejny element sypialni w stylu loftowym. Możesz też sięgnąć po specjalne, nowoczesne lampy wiszące, przypominające fabryczne, mosiężne. Doskonale będą też wyglądać lampy naftowe oraz szklane butelki w formie wazonów. Całości dopełni metalowa lub drewniana skrzynia, która może służyć za nocny stolik. Postaw na nim betonową donicę – sypialnia w stylu industrialnym to dobre miejsce dla kwiatków – oczyszczają powietrze i zapewniają zdrowy sen.