Zaznacz stronę

Materace piankowe uchodzą za jedne z najbardziej komfortowych i wytrzymałych podłoży do snu. Trudno się temu dziwić, bowiem do ich wykonania wykorzystuje się pianki o rewelacyjnych właściwościach. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać!

Jak zbudowane są materace piankowe Janpol?

Materace piankowe to jedne z najczęściej wybieranych produktów do sypialni. Ich ogromnym atutem jest niemal idealne dopasowanie do naszego ciała, ale także wspomaganie walki z bólami w kręgosłupie. Materace piankowe, są także wyjątkowo wytrzymałe, ale tylko wówczas, gdy tak, jak w przypadku materacy Janpol, są wykonane z precyzyjnych pianek wysokoelastycznych lub termoelastycznych. Czym charakteryzuje się jeden i drugi komponent?

Materace Janpol wysokoelastyczne to produkty wykonane z pianki poliuretanowej. Kompozyt tego typu to wypełnienie niezwykle elastyczne, które reaguje na nasze ciało, ale co ważne jest odporny na odkształcenia. W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że podczas snu, materac idealnie wspiera nasz kręgosłup, a po tym jak wstajemy z łóżka powierzchnia z pianki powraca do swojego idealnego kształtu.

Sen na materacach piankowych Janpol wysokoelastycznych jest tym samym bardzo komfortowy, a u osób, które wcześniej borykały się z bólem pleców, te kłopotliwe dolegliwości są niemal całkowicie wyeliminowane.

Atutem materacy wysokoelastycznych jest także idealna wentylacja ciała, którą zawdzięcza się bąbelkowemu układowi pianki we wnętrzu produktu. Taki materac nie gromadzi nadmiaru wilgoci, ale wręcz przeciwnie odprowadza ją, przez co znacznie zmniejszone zostaje także prawdopodobieństwo występowania grzybów i roztoczy.

Choć materace piankowe Janpol termoelastyczne, podobnie jak wysokoelastyczne należą do grupy produktów piankowych, to jednak nieco różnią się od nich. Przede wszystkim materac termoelastyczny reaguje na nacisk i temperaturę ciała, dlatego może się do niego dokładniej dopasować.

Termoelastyczność może jednak podnosić temperaturę ciała i trzymać ją na wysokim poziomie przez całą noc. To, jaki produkt wybierzesz będzie zatem zależało od tego, jakie preferencje względem snu posiadasz.

Kto powinien wybrać materac piankowy Janpol?

Na materac piankowy Janpol powinny zdecydować się przede wszystkim te osoby, dla których sen w komfortowych warunkach stanowi życiowy priorytet. Materace piankowe Janpol wspomogą wysypianie się, często eliminują problemy z bezsennością, a także wspomagają walkę z bólem w kręgosłupie.

To przede wszystkim bardzo jakościowe produkty, które posłużą na lata, a jednocześnie będą bardzo dobrze wentylować ciało i zapewniać idealne podparcie na całej długości kręgosłupa.

Jednym z kluczowych produktów z tej kategorii będzie materac Libera Janpol. To produkt, który zapewni efektywny odpoczynek starszym i młodszym dzieciom potrzebującym odpowiednich warunków do snu.

Materac piankowy Janpol Libera został wyposażony w szereg nowoczesnych komponentów, zapewniających prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz regenerację mięśni. Znajdziemy tutaj piankę poliuretanową, która zapewnia elastyczność i wysoką wytrzymałość.

Dzięki temu, podłoże materaca przez cały czas utrzymuje właściwe podparcie. To aspekt niezwykle ważny dla tych miejsc, które będą narażone na działanie zwiększonej siły nacisku.

W materacu znajdziemy także innowacyjną piankę Neropur, która odznacza się zwiększoną gęstością i co równie istotne, posiada właściwości wyraźnie poprawiające komfort oraz szybkość zasypiania.

Ciekawym uzupełnieniem produktu są gadżety w postaci odpinanego pokrowca, który można zdjąć i uprać.

Aby wysypiać się w komfortowych warunkach pamiętaj, by podczas zakupów zadać sprzedawcy pytania:

  • Jaki rozmiar materaca piankowego Janpol wybrać
  • Jaka twardość będzie dla Ciebie najlepsza

Materace piankowe Janpol – zalety i wady

Materace piankowe Janpol to produkty charakteryzujące się bardzo wysoką wytrzymałością. Dzięki temu, pomimo że, ich cena może okazać się wysoka to w perspektywie lat taka inwestycja często okazuje się bardzo opłacalną.

Jakościowe wypełnienie materacy piankowych Janpol wpływa nie tylko na zdrowy sen, ale przede wszystkim także na dobre samopoczucie. Po przebudzeniu się na takim podłoże od razu masz więcej energii oraz dobry humor.

Pianka do materaca Janpol zapewnia idealne warunki dla wentylacji ciała i wspomaga utrzymanie idealnej temperatury. To wszystko sprawia, że na materacach tego typu nie pocisz się, nie zbierają się na nim bakterie i grzyby, a po systematycznym wietrzeniu, śpisz w naprawdę higienicznych warunkach przez długi czas.

Jaki materac piankowy Janpol wybrać? Dopytaj sprzedawcy o produkt idealny dla Ciebie. Pamiętaj bowiem, że każdy materac należy dopasować do wagi, długości ciała i indywidualnych preferencji względem snu.