Zaznacz stronę

Podejmując decyzję o zakupie materaca do sypialni, inwestujemy w swój zdrowy sen i efektywny wypoczynek. Niech nie zniechęca nas specjalistyczne nazewnictwo i specyfikacje techniczne. Warto poświęcić swój czas, by się im chwilę przyjrzeć, bo materac wybieramy najczęściej na kilka lat. Przedstawiamy Hilding Modern, który należy do grupy materacy piankowych. Piankowych, czyli jakich?

Materace piankowe – najczęściej są wykonane z kombinacji różnych rodzajów pianek – wysokoelastycznych, termo elastycznych, lateksowych. Ich zaletą jest wysoki poziom elastyczności i dostosowywanie się do indywidualnego kształtu każdego ciała. O ich komforcie decyduje gęstość pianki, wysokość poszczególnych warstw, z jakich są zbudowane, rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców. Pianka termo elastyczna Visco – zwana także „pianką leniwą”, produkowana jest na bazie wiskozy i reaguje na ciepło naszego ciała, powoli dostosowując się do wagi oraz temperatury osoby leżącej na materacu. Pianki termo elastyczne „zapamiętują” kształt ciała śpiącego i pozycji leżenia, a kiedy wstajemy z materaca, wracają do stanu wyjściowego. Pianki Flexifoam® charakteryzują się wysoką elastycznością, a co za tym idzie, są bardzo plastyczne i dają poczucie większego komfortu. Dzięki swojej strukturze i gęstości pianka lepiej przystosowuje się do kształtu ciała i redukuje dyskomfort spowodowany naciskiem w najbardziej newralgicznych miejscach – ramionach, biodrach i nogach. Doskonale współgra z kształtem głowy, karku i ramion, tak, że nasze ciało i mięśnie swobodnie odpoczywają podczas snu. Z kolei pianka wysokoelastyczna, zwana również pianką HR to materiał o wysokiej sprężystości i wytrzymałości i mniej jednolitej strukturze komórkowej w porównaniu do standardowej pianki. Jest też materiałem bardzo odpornym na wszelkie odkształcenia. Posiada właściwości szybkiego powracania do pierwotnego kształtu. Co to oznacza? Materac z pianki wysokoelastycznej szybciej reaguje na zmiany pozycji ciała podczas snu, zapewniając komfort niezależnie od pozycji, w jakiej leży śpiąca osoba. Pianka ta ma także porowatą strukturę, co gwarantuje swobodny przepływ powietrza i optymalną wentylację.

Materace piankowe często podzielone są na kilka stref. Najczęściej jest to 7 stref twardości stworzonych z pianek o różnej gęstości, profilowanych w specjalistyczny sposób: w żłobienia czy fałdowania, które korzystnie wpływają na komfort spania. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała. Wykorzystanie taśm 3D i otworów wentylacyjnych zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Inną ważną cechą materaców piankowych jest ich lekkość nawet przy dużym rozmiarze poszczególnych modeli. Docenimy ją podczas transportu i obracania materaca na drugą stronę (jest to zalecane w celu przedłużenia „żywotności” materaca).

Przykładem wysokoelastycznego materaca piankowego jest model Modern z oferty Hilding. To nowoczesny materac o uniwersalnym przeznaczeniu. Dzięki dwóm poziomom twardości polecany jest zarówno osobom o niskiej wadze, preferującym sen na twardszym podłożu, jak i osobom o podwyższonym ciężarze ciała, nawet do 140 kg. Zatem idealnie nadaje się dla par o różnej masie ciała. Jeśli nie możemy zdecydować się, czy wolimy bardziej miękki, czy twardszy materac wystarczy przetestować obie strony i wybrać odpowiednią dla siebie. Wygodne uchwyty pomagają swobodnie odwrócić materac. Otwartokomórkowa struktura pianki gwarantuje doskonałą wentylację, a tym samym odpowiednią higienę snu. Posiada mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki, dzięki czemu uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz sprężystości i elastyczności, 7 zróżnicowanych stref twardości zapewnia idealne dopasowanie i bardzo dobre wsparcie całego ciała. Delikatny w dotyku i puszysty pokrowiec Cashmere ma właściwości antyalergiczne i wchłania do 40% wilgoci z otoczenia, co odpowiada na potrzeby alergików. Pokrowiec jest odpinany, można go wyprać w warunkach domowych w temperaturze 40 stopni. Materac posiada 15 lat gwarancji.

Więcej informacji znajdziesz na www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl