Zaznacz stronę

Ostatnie miesiące przekonały nas, że największą wartością, którą możemy zapewnić swojej rodzinie, jest zadbanie o zdrowie i kondycję psychofizyczną. Nierozłącznym składnikiem naszego zdrowia jest sen. Podejmując decyzję o zakupie materaca do sypialni, inwestujemy w swój zdrowy sen i efektywny wypoczynek. Warto poświęcić czas, by starannie wybrać materac idealnie dopasowany do siebie, bo każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Warunki, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę to m.in.: stan zdrowia, wiek, ciężar ciała, preferencje spania, twardość materaca, inne funkcje jak podwyższany stelaż materaca. Pamiętajmy, że to wybór najczęściej na kilka lat.

Jednym z ciekawszych, dostępnych na rynku materaców piankowych jest nowy model w ofercie Hilding – materac Melody. Czym wyróżniają się materace piankowe? Najczęściej są wykonane z kombinacji różnych rodzajów pianek – wysokoelastycznych, termo elastycznych, lateksowych. Ich zaletą jest wysoki poziom elastyczności i dostosowywanie się do indywidualnego kształtu każdego ciała. O ich komforcie decyduje gęstość pianki, wysokość poszczególnych warstw, z jakich są zbudowane, rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców. Pianka termo elastyczna Visco – zwana także „pianką leniwą”, produkowana jest na bazie wiskozy i reaguje na ciepło naszego ciała, powoli dostosowując się do wagi oraz temperatury osoby leżącej na materacu. Pianki termo elastyczne „zapamiętują” kształt ciała śpiącego i pozycji leżenia, a kiedy wstajemy z materaca, wracają do stanu wyjściowego. Pianki Flexifoam® charakteryzują się wysoką elastycznością, a co za tym idzie, są bardzo plastyczne i dają poczucie większego komfortu. Dzięki swojej strukturze i gęstości pianka lepiej przystosowuje się do kształtu ciała i redukuje dyskomfort spowodowany naciskiem w najbardziej newralgicznych miejscach – ramionach, biodrach i nogach. Doskonale współgra z kształtem głowy, karku i ramion, tak, że nasze ciało i mięśnie swobodnie odpoczywają podczas snu. Lateks w naturalnej postaci produkowany jest z soku z drzewa kauczukowego i daje wysokiej jakości materiał. Znany jest ze swych głównych cech charakterystycznych, czyli naturalnej elastyczności i wytrzymałości. W produkcji stosuje się przeważnie mieszankę lateksu naturalnego z lateksem syntetycznym, ponieważ uzyskany w taki sposób materiał wykazuje jeszcze większy poziom elastyczności – zarówno punktowej, jak i całej powierzchni materaca. Taki materiał sam stwarza niezależne strefy komfortu. Ma także doskonałe właściwości regulujące temperaturę i rozpraszające ciepło. Pianka wysokoelastyczna, zwana również pianką HR to materiał o wysokiej sprężystości i wytrzymałości i mniej jednolitej strukturze komórkowej w porównaniu do standardowej pianki. Jest też materiałem bardzo odpornym na wszelkie odkształcenia. Ma właściwości szybkiego powracania do pierwotnego kształtu. Co to oznacza? Materac z pianki wysokoelastycznej szybciej reaguje na zmiany pozycji ciała podczas snu, zapewniając komfort niezależnie od pozycji, w jakiej leży śpiąca osoba. Pianka ta ma także porowatą strukturę, co gwarantuje swobodny przepływ powietrza i optymalną wentylację.

Materace piankowe często podzielone są na kilka stref. Najczęściej jest to 7 stref twardości stworzonych z pianek o różnej gęstości, profilowanych w specjalistyczny sposób: w żłobienia czy fałdowania, które korzystnie wpływają na komfort spania. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała. Wykorzystanie taśm 3D i otworów wentylacyjnych zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Inną ważną cechą materaców piankowych jest ich lekkość nawet przy dużym rozmiarze poszczególnych modeli. Docenimy ją podczas transportu i obracania materaca na drugą stronę (jest to zalecane w celu przedłużenia „żywotności” materaca).

Materac Melody z oferty Hilding to przykład materaca piankowego, lateksowego. To model polecany dla alergików, ze względu na właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Sprawdzi się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Konstrukcję wkładu Melody tworzy profilowany w 7 stref twardości blat lateksowy, który zapewnia idealne wsparcie. Otwory w poszczególnych strefach gwarantują dobrą wentylację wkładu, a tym samym odpowiednią higienę snu. Wysoka gęstość lateksu zapewnia wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność, dlatego Melody będzie dobrą propozycją dla osób o podwyższonej wadze, nawet do 140 kg, jak również dla par o dużej różnicy wagowej. Do wyboru dwa pokrowce z wygodnymi uchwytami pomagającymi odwrócić materac na drugą stronę. Jako materac piankowy można go z łatwością zrolować, co jest dużym ułatwieniem podczas transportu. Nadaje się także do regulowanych stelaży łóżka. Niepikowany pokrowiec Hybrid z dzianiny z dodatkiem stretchu gwarantuje doskonałą wentylację i jest odporny na mechacenie. Pokrowiec Italiano niweluje nieprzyjemne zapachy i posiada właściwości antyalergiczne.
Materac posiada 15 lat gwarancji. Certyfikat OEKO-TEX zapewnia gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktu, który można użytkować bez obaw o jakikolwiek szkodliwy wpływ na zdrowie.

Więcej informacji znajdziesz na www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl