Zaznacz stronę

Coraz większa część z nas zdaję sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje zdrowotne niosą problemy ze snem. Właśnie dlatego już dziś warto zadbać o zdrowy sen w komfortowych warunkach. W ten sposób będziemy w stanie zapewnić sobie prawe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także energię i dobry humor! A jak można podnieść jakość swojego snu oraz dlaczego warto zainwestować w materac Fit.4.Sleep Cool Breeze?

10 sposobów, które pomogą podnieść jakość snu

Wyróżnia się wiele czynników, które mogą w negatywny sposób wpłynąć na jakość naszego snu. Jedne z nich możemy całkowicie wyeliminować, inne niestety możemy jedynie zredukować do minimalnego poziomu. Jednak czy oznacza to, że już nie będziemy w stanie się dobrze wyspać? Jak się okazuje, jest wiele sposobów na podniesienie jakości snu, a oto najlepsze z nich!

Sposób 1 – dbanie o rytm dobowy

Naturalny tryb snu i czuwania, określany jako rytm dobowy, wpływa na poziom oraz rodzaj wydzielanych hormonów. Chodzenie spać i wstawanie rano o tych samych godzinach pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia i zdrowy sen.

Sposób 2 – kontrola wystawiania się na działanie światła niebieskiego

Światło niebieskie emitowane przez ekran komputera, tableta czy telefonu zaburza wydzielanie melatoniny, czyli hormonu snu. Najlepiej zatem na godzinę lub dwie przed położeniem się do łóżka unikać światła niebieskiego.

Sposób 3 – dogodne warunki do snu w sypialni

Komfortowa sypialnia musi być odpowiednio wywietrzona. Świeże powietrze z nową porcją tlenu z pewnością pozwoli nam się spokojnie wyspać. Oprócz tego pamiętajmy o temperaturze, gdyż za najlepszą uważa się 16-19 stopni C.

Sposób 4 – zwiększenie aktywności fizycznej

Regularne uprawianie sportu korzystanie wpływania na jakość snu. Jednak pamiętajmy, aby unikać ciężkich treningów kilka godzin przed snem. Wynika to z faktu, iż stan pobudzenia i gotowość znacząco utrudnia nam zasypianie.

Sposób 5 – zrelaksowanie się przed snem

Wieczorem warto się wyciszyć, aby móc opanować wszystkie emocje, które nazbierały się w naszym ciele od porannych godzin. Tutaj mamy pełną dowolność – może medytować, grać czy po prosty oglądać serial.

Sposób 6 – zredukowanie poziomu stresu w ciągu dnia

Ciągły pośpiech oraz nadmiar obowiązków w życiu prywatnym, jak i zawodowym skutkuje ciągłym zainteresowaniem. Unikając ich, jesteśmy w stanie łatwiej zasnąć i przespać odpowiednią ilość godzin.

Sposób 7 – lekkostrawna kolacja

Ostatni nasz posiłek powinien być lekkostrawny i podany przynajmniej trzy godziny przed położeniem się do łóżka. Jest to ważne, gdyż wówczas organizm ma czas na strawienie pokarmu i wyciszenie się.

Sposób 8 – zrezygnowanie z kofeiny

Kofeina to znany nam związek, który wpływa stymulująco na układ nerwowy. Przez to czujemy się ponudzić. Chcąc poprawić jakość snu, warto także rezygnując z kubka kawy, herbaty czy innych napojów. Zaleca się unikanie jej 6-8 godzin przed snem.

Sposób 9 – ograniczenie drzemek

Po ciężkim dniu czujemy zmęczenie i nie marzy nam się nic innego, niż drzemka? Niestety, położenie się na kilka minut najczęściej skutkuje długą drzemką. W ten sposób łatwo można się wyczerpać, dlatego warto ich unikać.

Sposób 10 – unikanie alkoholu

Utarło się, że alkohol ma działanie usypiające. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, w wieku sytuacjach pogarsza jakości wypoczynku. Zatem nic się nie stanie, jak zrezygnujemy z niego w godzinach wieczornych.

Jak duże znaczenie ma wygodny materac?

Materac do spania to jedne z ważniejszych czynników, które są w stanie zagwarantować nam zdrowy sen. Dzięki swojej unikalnej budowie oraz właściwościom jest w stanie zapewnić spokojny wypoczynek. Co więcej, odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. W ten sposób pozwala na regenerację mięśni i nie tylko! Na rynku jest wiele różnych produktów do spania od renomowanych marek. Wśród nich znajdziemy materace Hilding dostępne na https://hilding.pl/ oraz materace Fit.4.Sleep. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na modele Fit.4.Sleep Cool Breeze. A co takiego je wyróżnia?

Dlaczego warto zainwestować w materac Fit.4.Sleep Cool Breeze?

Oprócz typowych cech podłoża do spania materac Fit.4.Sleep Cool Breeze gwarantuje nam najwyższy komfort przez cały rok! Wynika to z unikalnych właściwości pozwalających na regulację temperatury. Wynikają one przede wszystkim z pianki NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. Jak się okazuje, posiada ona powłokę Black Diamond, która poprawia izolację termiczną i mikroklimat oraz Active Carbon umożliwiający odprowadzenie ciepła na zewnątrz. Nie można także pominąć pokrowca Dual Temperature. Składa się z dwóch innowacyjnych dzianin – SensIce z technologią cool-to-touch (wykazuje właściwości chłodzące) i Harmony touch (pozwala na zatrzymanie ciepła). Ponadto nie można zapomnieć, że tak samo jak inne modele od Fit.4.Sleep, wyróżniają się:

  • siedmioma strefami twardości,
  • optymalną wentylacją,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Jak wybrać dobry materac Fit.4.Sleep Cool Breeze?

Dobry materac Fit.4.Sleep Cool Breeze to taki, który spełnia wszystkie nasze osobiste potrzeby i preferencje. Oznacza to, że chcąc zainwestować w dobry materac do spania, warto przeszukać dobrze sklepy stacjonarne i internetowe, takie jak Senna Materace. A gdy już zapoznamy się z ich asortymentem, to warto uwzględnić m.in.:

  • rodzaj wypełnienia, gdyż w ofercie znajdziemy zarówno modele piankowe, jak i sprężynowe,
  • stopień twardości, gdyż każdy model ma inną twardość,
  • rozmiar, gdyż dostępne są modele wąski (np. 90×200 cm) oraz szerokie (180×200 cm).

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Warto zatem jak najlepiej wykorzystać ten czas i spędzić go na zdrowym wypoczynku. Na szczęście wiemy już, jak sobie go zapewnić!