Zaznacz stronę

Zastanawiasz się nad zakupem nowego materaca? Obecnie produkty z wypełnieniem piankowym są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Wśród nich można wyróżnić między innymi materace lateksowe. Dowiedz się czym zatem charakteryzują się tego typu modele oraz czy warto w nie zainwestować!

Materace lateksowe – poznaj ich właściwości

Materace lateksowe stanowią swego rodzaju podgrupę materacy piankowych. Odznaczają się wyjątkową pianką lateksową, która powstaje z połączenia naturalnego mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym. Połączenie tego typu wypełnienia gwarantuje materacom lateksowym różnorodne właściwości. Wśród nich wyróżnić możemy:

  • elastyczność,
  • trwałość,
  • odporność na odkształcenia,
  • tłumienie drgań oraz ruchów,
  • antyalergiczność.

Ponadto, modele tego typu nie wykazują właściwości uczulających oraz posiadają bardzo dobrą wentylację, dzięki czemu gwarantują utrzymanie higieny wewnątrz wkładu. Jest to idealna propozycja dla osób zmagających się z bólami kręgosłupa, jednym z tego typu produktów jest np. Hilding Melody.

Materace piankowe a lateksowe – podobieństwa

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że materac lateksowy jest jednym z rodzajów materacy piankowych. Czym się charakteryzują modele piankowe? Zostały zbudowane z pianek, jednakże w zależności od użytego rodzaju wkładu różnią się między sobą poszczególnymi właściwościami. Materace z wypełnieniem piankowym wśród konsumentów są obecnie uważane za jedne z najwygodniejszych, przez co są najczęściej kupowanymi podłożami do spania. Wiele z nich posiada status wyrobu medycznego, jak chociażby materac SleepMed Comfort Plus, który ma aż 6 twardości, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania go do zmiennych potrzeb użytkowników. Są również bardzo dobrze przystosowane się do anatomicznego kształtu naszego ciała, co sprawia, że w doskonały sposób podpierają kręgosłup oraz zapewniają mu odpowiednią pozycję przez całą noc. Dodatkowo, materace termoelastyczne (będące również jednym z rodzajów materacy piankowych), takie jak Hilding Salsa, dostosowują się do kształtu ciała użytkownika pod wpływem jego temperatury. Podłoże do spania tego typu sprawdzą się właściwie w każdej sypialni i zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby. Zatem co wyróżnia materace lateksowe?

Co różni materace piankowe od lateksowych?

Szukając idealnego podłoża do spania zdecydowanie warto zwrócić uwagę na materace piankowe, a w szczególności te z wypełnieniem lateksowym. Decydując się na model tego typu możemy uzyskać szereg korzyści dla jakości naszego snu. Materace lateksowe doskonale sprawdzą się u osób ze schorzeniami kręgosłupa, ponieważ oprócz stabilnego podparcia, wesprą również wszelkie procesy regeneracyjne. Za sprawą ich wypełnienia będą dobrym rozwiązaniem dla par, ponieważ niweluje wszelkie drgania występujące na powierzchni podłoża. Co więcej, wkłady tego typu posiadają właściwości antyalergiczne, które znacząco zwiększa higienę snu, dlatego są bezpieczne dla alergików.

Prawidłowo dobrane podłoże do spania jest kluczem do wartościowego odpoczynku. Dlatego warto zainwestować w model wysokiej jakości, którego wypełnienie oparte jest na lateksie. Zyskamy nie tylko wygodę podczas snu, ale również wysokiej klasy produkt, który posłuży przez lata. Zadbaj już dzisiaj o swój sen!