Zaznacz stronę

Minimalizm to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych stylów aranżacyjnych. Wyróżnia się oszczędną stylistyką, małą dekoratywnością, harmonią i prostotą. Jest chętnie wykorzystywany podczas urządzania sypialni. Dowiedz się, jaki materac dobrać do tego typu pomieszczenia!

Minimalizm – na czym polega?

Styl minimalistyczny to obecnie jeden z najczęściej wybieranych typów aranżacji. Coraz więcej osób rezygnuje z przepychu i nadmiernych ozdób na rzecz prostoty, harmonii i oszczędności. To właśnie te wartości stanowią główne odniesienia minimalizmu. Istotną rolę odgrywa tu również funkcjonalizm – pomieszczenie ma być możliwie jak najbardziej praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Z tego względu ogranicza się liczbę niepotrzebnych dekoracji, urządzeń czy mebli. Stawia się przede wszystkim na to, co najpotrzebniejsze. Jaskrawe kolory czy bogate zdobienia odchodzą w dal. Ich miejsce zastępują stonowane, proste elementy, które nie przytłaczają przestrzeni. Wykorzystanie takich opcji sprawia, że w pomieszczeniach minimalistycznych o wiele łatwiej jest się zrelaksować. Ograniczenie posiadanych dodatków i harmoniczne ułożenie tych, które są nam niezbędne, skutkuje tym, że możemy skutecznie wyciszyć umysł i się odprężyć. Jasne, zgaszone kolory powodują, że czujemy się spokojniej i bezpieczniej. Z tego względu styl minimalistyczny będzie idealny dla tych, którym zależy na jak najlepszym relaksie i wypoczynku.

Materace naturalne

Jednym z istotnych czynników minimalizmu jest wykorzystanie artykułów o wysokiej jakości. Właśnie dlatego modele SleepMed tak świetnie wpasowują się w tę estetykę. W minimalistycznych sypialniach często wykorzystuje się też naturalne materiały, które cechują się solidnym wykonaniem i korzystnymi właściwościami. My możemy ponadto zainwestować w naturalne materace SleepMed, które wykonano z organicznych komponentów. Szkodliwe związki chemiczne zastąpiono między innymi olejkiem sojowym czy rycynowym. W modelu SleepMed Natura Plus ekologiczne rozwiązania odgrywają główną rolę. Podstawę produktu stanowi termoelastyczna pianka Visco Bio, która została specjalnie wyprofilowana w 7 stref komfortu. Oznacza to, że powierzchnia materaca jest dostosowana do wszystkich kluczowych części ciała i zapewnia optymalne podparcie. Możemy wyróżnić między innymi strefę głowy czy bioder, które cechują się odmiennym stopniem twardości.

Oprócz tego pianka wykazuje właściwości termoelastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, którą wytwarzamy. Przyczynia się to również do zmniejszenia napięcia nagromadzonego w mięśniach i zredukowania dyskomfortu. To ułatwia uzyskanie pełnej regeneracji organizmu. We wkładzie znajdują się też dwa rodzaje pianki wysokoelastycznej – HR Bio i NATURALIS®. HR Bio cechuje się otwartokomórkową strukturą, która umożliwia zachowanie najwyższej sprężystości przy jednoczesnej skutecznej cyrkulacji powietrza. Pianka NATURALIS® redukuje nacisk punktowy i zapobiega zapadaniu się ciała. Charakteryzuje się też bardzo dobrą żywotnością i świetną wentylacją. Zastosowanie naturalnych komponentów powoduje, że model wykazuje się właściwościami antyalergicznymi. Oznacza to, że nie przyciąga alergenów i nie przyczynia się do gromadzenia bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Pomaga zachować optymalny poziom higieny snu, co przekłada się na poprawę jakości wypoczynku.

Ciekawym rozwiązaniem może być również model SleepMed Natura Hybrid Plus, który ma wypełnienie hybrydowe. Oznacza to, że oprócz warstwy pianki, posiada też warstwę sprężyn. 7-strefowe sprężyny typu Multi zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, aby zapewniać anatomiczne wsparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Ze względu na drobniejszą budowę gwarantują dwa razy więcej punktów podparcia. Sprzyja to elastyczności punktowej, która odpowiada za to, że powierzchnia ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na nią nacisk. Dzięki temu korzystanie z materaca jest bardzo ciche i komfortowe. Sprężyny zwiększają trwałość materaca, a do tego powodują, że podłoże jest solidniejsze i trwalsze.

Pokrowiec na materac

Przydatnym elementem w minimalistycznej sypialni okaże pokrowiec na materac. Odpowiada on nie tylko za zwiększenie żywotności modelu, ale może też pełnić funkcję estetyczną. Pokrowiec Merced został wykonany z eleganckiej, śnieżnobiałej dzianiny, która będzie idealnie współgrać z minimalistycznymi odcieniami. Na jej powierzchni zastosowano specjalny design i perforacje, które powodują, że leżąc na materacu, możemy doświadczyć odczuwalny efekt masażu. Dzięki temu nasz wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy. Działanie to sprawdzi się szczególnie u tych, którzy na co dzień mają problemy ze skutecznym zrelaksowaniem się. Pokrowiec Merced dba ponadto o wspaniałą oddychalność wkładu i przyjemne uczucie świeżości podczas snu. Został pokryty ponadto elastycznymi włóknami, które sprawiają, że pokrowiec skutecznie dopasowuje się do ułożenia naszego ciała.

Kolejny pokrowiec, czyli Probiotex, został przepikowany śnieżnobiałą, puszystą włókniną, która prezentuje się niezwykle elegancko. Wykorzystano w niej włókna wiskozowe, dzięki czemu zapewnia wyjątkową świeżość i wysoki komfort. Co więcej, została nasączona apreturą Purotex®, która zapewnia innowacyjną technologię aktywnych probiotyków. Powoduje ona, że liczba alergenów zmniejsza się o ponad 90%, gwarantując zdrowe i bezpieczne podłoże snu. Na bokach pokrowca zastosowano miłą w dotyku dzianinę Tencel oraz nowoczesną taśmę 3D, które mają na celu zapewnienie najlepszej świeżości i przewiewności. Jeśli chcemy spotęgować ten efekt, a w dodatku sprawić, że będziemy mogli korzystać z naszego materaca naprawdę długo, zainwestujmy ponadto w ochraniacz na materac. Dzięki niemu zadbamy nie tylko o optymalny poziom higieny snu, ale i wpłyniemy korzystnie na żywotność i odporność na eksploatację modelu.

Oszczędność, prostota, harmonia… To cechy, które definiują minimalizm. W sypialni urządzonej w takim stylu nie może zabraknąć dobrze dobranego materaca, który będzie wyróżniał się wysoką jakością i solidnym wykonaniem. Świetnie sprawdzą się modele SleepMed, które idealnie wpasowują się w minimalistyczną estetykę.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.